Право на дострокову пенсію

17.03.2017 14:46 odmin
Печать

У жовтні 2016 р. особу звільнили з роботи за скороченням. До пенсії залишився рік. Чи буде такій особі призначено дострокову пенсію і чи буде враховано час перебування в центрі зайнятості до страхового стажу? 

Статтю 49 Закону України «Про зайнятість населення», яка передбачала достроковий вихід на пенсію за півтора року до досягнення пенсійного віку, з 1 січня 2015 р. із закону вилучено. Тобто пенсію у такому випадку буде призначено за досягнення загальновстановленого пенсійного віку (ст. 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»).

            Щодо стажу, то відповідно до ст. 24 вищевказаного Закону період, упродовж якого особа, яка підлягала загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню на випадок безробіття, одержувала допомогу по безробіттю (крім одноразової її виплати для організації безробітним підприємницької діяльності) та матеріальну допомогу в період професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації, враховується до страхового стажу. За даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, до страхового стажу буде зараховано періоди одержання допомоги по безробіттю (крім одноразової – для здійснення підприємницької діяльності). Під час обчислення заробітку, з якого буде визначено розмір пенсії, щомісяця в період одержання такої допомоги буде враховано мінімальну заробітну плату.

Олена Лєщєва – заступник начальника

Ізмаїльського об’єднаного управління ПФУ Одеської області