• Увеличить размер шрифта
  • Размер шрифта по умолчанию
  • Уменьшить размер шрифта
Головна

ДЕПАРТАМЕНТ ФІНАНСІВ ОДЕСЬКОЇ ОДА ГОТУЄТЬСЯ ДО ФОРМУВАННЯ МІСЦЕВОГО БЮДЖЕТУ НА 2022-й РІК

E-mail Печать PDF

На селекторній нараді з представниками територіальних громад, яка відбулась під головуванням голови Одеської ОДА Сергія Гриневецького, директор Департаменту фінансів Марина Зінченко, доповіла як триває підготовка до формування місцевого бюджету на наступний рік.

 

 «Проєкт Державного бюджету України на 2022 рік, вперше в історії незалежної України ґрунтується на Бюджетній декларації 2022–2024 рр.», а це – означає, що цього року бюджетний процес суттєво відрізнятиметься від бюджетних процесів минулих років, оскільки він фактично є інвестиціями в Україну та її майбутнє. Зрозуміло, що людський потенціал – то найцінніший ресурс, тому за своєю пріоритетністю, насамперед передбачено залучення ресурсів, щоб забезпечити якісний рівень медицини та освіти, посилити обороноздатність, гарантувати безпеку держави, не забуваючи про розвиток інфраструктури та цифровізацію. Отже, бюджет 2022 року реалістичний і збалансований, через те що він базується на прогнозі, який передбачає подальше пожвавлення економічної динаміки» – наголосила у своєму виступі директор Департаменту фінансів Одеської обласної адміністрації.

Оперуючи цифрами, Марина Зінченко вказала на те, що обсяг державного бюджету на 2022 рік загалом становитиме 1 267,4 млрд. грн., а це більше на 148,7 млрд. грн. від поточного року, тобто на 113,2%  (1 118,7 млрд. грн.); і то половина всіх видатків Бюджету 2022 припадає на освіту, охорону здоров’я та соціальний захист.

Зокрема, у доповіді наведено цифри стосовно підвищення мінімальної заробітної плати, точніше з 1 січня 2022 року ця сума дорівнюватиме 6 500 грн; з 1 жовтня 2022 року – 6  700 грн.

Директор Департаменту фінансів Одеської ОДА звернула особливу увагу на державний фонд регіонального розвитку, кошти на який збільшено на 6,7 млрд. грн. (на 249 %) порівняно з поточним роком, проте водночас зазначила, що проєкт закону не враховує субвенції на здійснення заходів, спрямованих на соціально-економічний розвиток окремих територій, розвиток об’єктів соціально-культурної сфери тощо, тому обсяг коштів Державного фонду регіонального розвитку може залишитися на рівні 2021 року (4,5 млрд. грн.).

Це, пояснила Марина Зінченко, спричинено тим, що «субвенція на соціально-економічний розвиток де-юре розподіляється за пропозиціями обласних державних адміністрацій та народних депутатів України, а де-факто виключно за пропозиціями народних депутатів». Попри те що облдержадміністрація веде діалог з депутатами, «кошти субвенції розпорошуються на численні об’єкти з мінімальним соціально-економічним ефектом і не залучатимуться на програму «Велике Будівництво».

Марина Зінченко висловила думку про заплановані великі зміни в царині фінансування освіти, що стосується розподілу освітньої субвенції за єдиним для всіх територіальних громад механізмом визначення розрахункової наповнюваності класів залежно від кількості учнів та відсотка населення, що проживає у сільській місцевості.

До того ж, за її словами, передбачено створити навчально-практичні центри сучасної професійної (професійно-технічної) освіти (250,0 млн. грн.), програму “Спроможна школа для кращих результатів” на 2022 рік з питань ремонту та реконструкції шкіл (1,3 млрд. грн.), забезпечуючи якісну, сучасну загальну середню освіту в “Новій українській школі” (1,4 млрд. грн.).

Загалом, вперше у проєкті Бюджет 2022 передбачено субвенцію на придбання обладнання для їдалень (харчоблоків) (1 500,0 млрд. грн.), на гарантування пожежної безпеки у закладах освіти (1500,0 млрд. грн.). Залишки коштів за освітньою субвенцією треба спрямувати, закцентовала увагу Марина Зінченко, на оплату праці педагогічних працівників та оновлення матеріально-технічної бази освітніх установ.

Окрім того, як наголосила директор Департаменту фінансів Одеської ОДА, заплановано кошти на розвиток спортивної інфраструктури сучасного рівня, на проєктно-будівельні роботи, виплати грошової компенсації особам, що захищали суверенітет і територіальну цілісність України, на реформування регіональних систем охорони здоров’я, розвиток мереж доступу до Інтернету в сільській місцевості, а також на будівництво, реконструкцію, ремонт і утримання автомобільних доріг загального користування (місцевого значення), забезпечення громадян субсидіями на суму 34 млрд. на період сезону опалення тощо.

Марина Зінченко не обминула увагою і питання про низку змін у законопроєкті, які також вплинуть на життя громади – від окремого її члена до її керівництва:  

– буде запроваджено електронну бюджетну звітність на рівні розпорядника коштів, бюджетної установи та казначейства;

– запропоновано створити Державний фонд підтримки медицини, спорту, освіти, культури та науки;

– буде започатковано легалізацію всіх видів ігрового бізнесу;

– посилено контролівну та відповідальну функцію місцевих фінансових органів тощо.

Ще одним нововведенням, є скасування поняття  «бюджету розвитку в спеціальному фонді місцевих бюджетів» та залучення джерел доходів бюджету розвитку до загального фонду місцевих бюджетів.

«Це – тільки подані до першого читання  законопроєкти, тому прошу відпрацювати  проєкти закону «Про Державний бюджет на 2022 рік» і зміни до Бюджетного кодексу України та надати свої пропозиції та зауваження до зазначених законопроектів.  Це дуже важливо для всіх нас, оскільки цей проєкт повертає Україну до стратегії зниження дефіциту бюджету і боргового навантаження. Зауважимо, що кінцевий термін подання пропозицій до Бюджетного комітету – 1 жовтня. Наразі обласна державна адміністрація  тісно співпрацює з народними депутатами, аби відстояти інтереси Одещини» – резюмувала Марина Зінченко.

Обновлено 23.09.2021 09:22  

Мова

English Russian Ukrainian
.
Баннер
.

Оголошення:

Афіша ПК ім. Т.Г.Шевченка:

 

Довідки за тел. 2-16-31.

 

             Проєкт першої леді

               Олени Зеленської

     "Довідник безбар’єрності"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

Все відео:

.
.

Ізмаїл у цифрах:

 З 22 листопада по 1 грудня у м. Ізмаїл народилося 6 малюків -  4 дівчинки та  2 хлопчика 

 

Сейчас 254 гостей онлайн
Просмотры материалов : 14914610

Пошук по сайту

Баннер
Баннер

Для громадян з порушенням слуху

Баннер

Безоплатна правова допомога

Баннер

Головна