• Увеличить размер шрифта
  • Размер шрифта по умолчанию
  • Уменьшить размер шрифта
Головна КУ "Ізмаїльський архів" Архів у ЗМІ Конференція. Україна – Греція…

Конференція. Україна – Греція…

E-mail Печать PDF

15 березня 2019 року в Ізмаїльському державному Університеті сумісно з громадською організацією «Центр розвитку Бессарабії», Ізмаїльським відділом краєзнавців України відбулася всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю «Україна – Греція: історичні рефлексії». Конференція стала майданчиком для обміну досвідом та координації зусиль науковців з метою сприяння вивченню питань історичного розвитку Греції, українсько-грецьких взаємовідносин на різних етапах історії, внеску греків у розвиток Північного Причорномор'я, Південної Бессарабії, Півдня України, міста Ізмаїла.

З вітальними словами виступили Кічук Я.В., ректор ІДГУ, Ліберопулос Алексіос-Маріос, генеральний консул Грецької республіки в Одесі, Баткілін С.Л., заступник міського голови, Парадісопулос Софроніс Іліас, директор Грецького Фонду Культури – Одеса.

На конференції були присутні науковці з Одеси, Кишинева, Переяслав-Хмельницького, Миколаєва, викладачі ІДГУ, співробітники музеїв, архівісти КУ «Ізмаїльський архів» ті інші.

Основною тематикою доповідей учасників було: греки в соціокультурному просторі Південної Бессарабії; збереження грецької культурної спадщини в Україні: проблеми та перспективи; дискусійні питання історії та гуманітаристики Півдня України; історія греків України очима молодих дослідників та інші.

Архівіст КУ «Ізмаїльський архів» Ермоленко Н.Б. доповіла, що більш ніж 190 фондів архіву містять інформацію про соціально-економічний розвиток, культурну та суспільну діяльність греків Ізмаїльського та Аккерманського повітів почату XIX – XX століття. На підставі архівних справ було показано історію Благовєщенської грецької церкви, яка була побудована в 1875 році в центрі міста Ізмаїл на пожертвування грецького суспільства. Богослужіння проводились грецькою мовою. При церкви була відкрита церковна-приходська школа.

Як відомо в 40-х роках ХХ століття релігійна община розпалася. З 1945 року Виконком Ізмаїльської міської ради приймав різні рішення з метою збереження будови церкви, але вона поступово руйнувалась. 18 березня 1977 року Виконком Ізмаїльської міської ради прийняв  остаточне рішення про ліквідацію будови  колишньої грецької церкви.

На конференції також відбулася презентація книги «Документи та матеріали до історії греків Південної Бессарабії», яка підготовлена Циганенко Л.Ф., доктором історичних наук ІДГУ.

 

Мова

English Ukrainian
.
Баннер
.

Афіша ПК ім. Т.Г.Шевченка:

 

Довідки за тел. 2-16-31.

 

             Проєкт першої леді

               Олени Зеленської

     "Довідник безбар’єрності"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

Все відео:

.
.

Ізмаїл у цифрах:

 З 7 по 14 лютого  у м. Ізмаїл народилося 6 малюків -  4 дівчинки та  2 хлопчика 

 

Сейчас 706 гостей онлайн
Просмотры материалов : 18756686

Пошук по сайту

Баннер
Баннер

Для громадян з порушенням слуху

Баннер

Безоплатна правова допомога

Баннер

Головна КУ "Ізмаїльський архів" Архів у ЗМІ Конференція. Україна – Греція…